informatyka zielona góra

Aktualnosci
Dobry występ zawodników Falubazu w Pradze
2021-07-16 23:37:35 / News
   W piątek, 16 lipca odbyła się 1. runda cyklu Speedway Grand Prix, która odbyła się w Pradze. Na Markecie najlepszy okazał się Maciej Janowski, tuż za nim uplasował się Emil Sajfutdinow i Tai Woffinden. Najlepszy zawodnik Marwis.pl Falubazu Zielona Góra zajął 8 miejsce odpadając w półfinale.

W pierwszej rundzie cyklu SGP 2021 na najwyższym stopniu podium stanął Polak - Maciej Janowski. Reprezentant Betard Sparty Wrocław zaliczył bardzo udane zawody i został liderem w walce o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Bartosz Zmarzlik odpadł w półfinale i zajął 6 miejsce na praskiej Markecie. Gorzowianin męczył się na torze i musiał ostro walczyć na dystansie, aby zdobyć jakiekolwiek punkty. Trzeci z Polaków - Krzysztof Kasprzak zainkasował zaledwie dwa punkty i ostatecznie zajął ostatnie miejsce podczas dzisiejszych zawodów.

Matejowi Zagarowi zabrakło bardzo niewiele, aby wyjechać do półfinału. Zielonogórzanin przegrał ostatni, najważniejszy dla niego wyścig na Markecie.

Najlepszym z zawodników reprezentujących barwy drużyny z Winnego Grodu okazał się Max Fricke. Australijczyk w rundzie zasadniczej zdobył 8 punktów, jednak w półfinale musiał uznać wyższość Janowskiego, Woffindena i Artioma Laguty. Kangur w ostatecznych rozrachunku zakończył zawody na 8 miejscu. Kolega z drużyny Maxa Fricke - Matej Zagar może mówić o sporym pechu. Po czterech wyścigach na swoim koncie miał 7 punktów, więc potrzebował 2 punktów, aby wjechać do półfinału. W 20 biegu Matej Zagar jechał na drugiej pozycji, lecz popełnił masę błędów, które poskutkowały spadnięciem na ostatnią lokatę i zielonogórzanin ostatecznie zajął 11 miejsce w turnieju. Słoweniec jechał bardzo dobre zawody, ale przede wszystkim walczył o każdy centymetr toru na praskiej Markecie i jego jazda mogła się podobać. Startujący z dziką kartą Jan Kvech miał bardzo duże chęci, aby sprawić niespodziankę i zainkasować jak najwięcej punktów. Młody,  ambitny Czech zapunktował w swoich pierwszych trzech startach i do tego momentu mógł być zadowolony ze swojego występu, jednak w dwóch ostatnich wyścigach reprezentant Falubazu Zielona Góra zamykał stawkę i musiał uznać wyższość bardziej doświadczonych od niego rywali.