W niedokończonym z powodu deszczu meczu w Kumli z dobrej strony pokazał się Martin Smolinski. Niemiec w trzech startach zdobył 7 punktów z bonusem, wygrywając dwa biegi. Tylko 2+1 zapisał na swoim koncie Piotr Protasiewicz. 9 "oczek" w przegranym meczu w Vetlandzie wywalczył Nicki Pedersen.
Vetlanda - Vastervik 56:34
Vetlanda Speedway - 56
1. Szymon WoĽniak - 7+2 (0,2,2,2*,1*)
2. Dominik Kubera - 8 (3,3,0,0,2)
3. Artiom Łaguta - 12 (3,3,3,3)
4. Brady Kurtz - 7+3 (1,2*,2*,2*,0)
5. Bartosz Zmarzlik - 15 (3,3,3,3,3)
6. Filip Hjelmland - 3 (3,0,0)
7. Victor Palovaara - 4+2 (2*,1,1*)
Vastervik Speedway - 34
1. Nicki Pedersen - 9 (2,1,2,2,2)
2. Krzysztof Buczkowski - 1+1 (1*,0,-,-)
3. Peter Ljung - 7+2 (2,3,1*,0,0,1*)
4. Bartosz Smektała - 4+1 (0,2,1,1*,0)
5. Jack Holder - 11 (2,1,3,1,1,3)
6. Anton Karlsson - 0 (0,0,0)
7. Peter Kildemand - 2+1 (1,1*,0)
Bieg po biegu:
1. (63,1) Kubera, Pedersen, Buczkowski, WoĽniak - 3:3 - (3:3)
2. (63,8) Hjelmland, Palovaara, Kildemand, Karlsson - 5:1 - (8:4)
3. (62,6) Łaguta, Ljung, Kurtz, Smektała - 4:2 - (12:6)
4. (62,4) Zmarzlik, Holder, Kildemand, Hjelmland - 3:3 - (15:9)
5. (63,2) Kubera, Smektała, Palovaara, Karlsson - 4:2 - (19:11)
6. (62,7) Łaguta, Kurtz, Pedersen, Buczkowski - 5:1 - (24:12)
7. (63,4) Ljung, WoĽniak, Smektała, Kubera - 2:4 - (26:16)
8. (63,1) Łaguta, Kurtz, Holder, Kildemand - 5:1 - (31:17)
9. (63,3) Zmarzlik, Pedersen, Ljung, Hjelmland - 3:3 - (34:20)
10. (63,8) Holder, WoĽniak, Palovaara, Karlsson - 3:3 - (37:23)
11. (63,7) Zmarzlik, Kurtz, Holder, Ljung - 5:1 - (42:24)
12. (63,1) Łaguta, Pedersen, Smektała, Kubera - 3:3 - (45:27)
13. (63,6) Zmarzlik, WoĽniak, Holder, Ljung - 5:1 - (50:28)
14. (63,2) Holder, Kubera, WoĽniak, Smektała - 3:3 - (53:31)
15. (63,6) Zmarzlik, Pedersen, Ljung, Kurtz - 3:3 - (56:34)
Rospiggarna Hallstavik - Lejonen Gislaved 50:40
Rospiggarna Hallstavik - 50 pkt.
9. Max Fricke - zastępstwo zawodnika
10. Wiktor Kułakow - 13+1 (u,3,3,2,3,2*)
11. Andreas Jonsson - 9+4 (3,2*,1*,0,2*,1*)
12. Rasmus Jensen - 8 (3,2,1,0,-,2)
13. Jason Doyle - 13+1 (3,2*,3,1,1,3)
14. Daniel Bewley - 3 (3,0,0,0)
15. Tomas H. Jonasson - 4+2 (2*,1,1*)
Lejonen Gislaved - 40 pkt.
1. Nicolai Klindt - 4+1 (1*,0,2,1)
2. Mathias Thoernblom - 9+1 (2,3,1*,-,3)
3. Timo Lahti - 7+1 (1,1,3,2*,0)
4. Kacper Woryna - 2 (0,2,0,0)
5. Krzysztof Kasprzak - 10+2 (1*,2*,3,3,1)
6. William Bjoerling - 0 (0,0,0)
7. Adrian Gała - 8+1 (1,2,3,2*,0)
Bieg po biegu:
1. (58,00) Jonsson, Thoernblom, Klindt, Kułakow (u) - 3:3 - (3:3)
2. (57,90) Bewley, Jonasson, Gała, Bjoerling - 5:1 - (8:4)
3. (57,90) Jensen, Jonsson, Lahti, Woryna - 5:1 - (13:5)
4. (57,80) Doyle, Gała, Kasprzak, Bewley - 3:3 - (16:8)
5. (57,70) Kułakow, Woryna, Jonasson, Bjoerling - 4:2 - (20:10)
6. (58,00) Thoernblom, Jensen, Jonsson, Klindt - 3:3 - (23:13)
7. (57,40) Kułakow, Doyle, Lahti, Woryna - 5:1 - (28:14)
8. (57,40) Gała, Kasprzak, Jensen, Jonsson - 1:5 - (29:19)
9. (57,40) Doyle, Klindt, Thoernblom, Bewley - 3:3 - (32:22)
10. (58,00) Kasprzak, Kułakow, Jonasson, Bjoerling - 3:3 - (35:25)
11. (58,00) Lahti, Gała, Doyle, Jensen - 1:5 - (36:30)
12. (57,70) Kułakow, Jonsson, Klindt, Woryna - 5:1 - (41:31)
13. (57,60) Kasprzak, Lahti, Doyle, Bewley - 1:5 - (42:36)
14. (57,70) Thoernblom, Jensen, Jonsson, Gała - 3:3 - (45:39)
15. (57,70) Doyle, Kułakow, Kasprzak, Lahti - 5:1 - (50:40)
Kumla Indianerna - Masarna Avesta 31:28
Kumla Indianerna - 31 pkt.
9. Kenneth Bjerre - 6 (0,3,3)
10. Tai Woffinden - 3+1 (2,1*,d)
11. Piotr Protasiewicz - 2+1 (d,0,2*)
12. Krystian Pieszczek - 7 (2,2,3)
13. Chris Holder - 6 (3,3)
14. Joel Andersson - 4+1 (2,w,2*)
15. Ludvig Lindgren - 3 (d,2,1)
Masarna Avesta - 28 pkt.
1. David Bellego - 5 (1,3,1)
2. Oskar Fajfer - 4 (3,1,u)
3. Rohan Tungate - 2 (w,2)
4. Martin Smolinski - 7+1 (3,3,1*)
5. Kim Nilsson - 5 (2,1,2)
6. Aleksandr Łoktajew - 1 (1,d,0)
7. Philip Hellstroem-Baengs - 4+1 (3,1*,0)
Bieg po biegu:
1. (65,50) Fajfer, Woffinden, Bellego, Bjerre - 2:4 - (2:4)
2. (66,50) Hellstroem-Baengs, Andersson, Łoktajew, Lindgren (d) - 2:4 - (4:8)
3. (67,40) Smolinski, Pieszczek, Protasiewicz (d), Tungate (w) - 2:3 - (6:11)
4. (66,20) Holder, Nilsson, Hellstroem-Baengs, Andersson (w/u) - 3:3 - (9:14)
5. (66,50) Smolinski, Lindgren, Woffinden, Łoktajew (d) - 3:3 - (12:17)
6. (66,70) Bellego, Pieszczek, Fajfer, Protasiewicz - 2:4 - (14:21)
7. (65,60) Bjerre, Tungate, Smolinski, Woffinden (d) - 3:3 - (17:24)
8. (66,70) Pieszczek, Protasiewicz, Nilsson, Hellstroem-Baengs - 5:1 - (22:25)
9. (66,80) Holder, Andersson, Bellego, Fajfer (u) - 5:1 - (27:26)
10. (65,80) Bjerre, Nilsson, Lindgren, Łoktajew - 4:2 - (31:28)
Eskilstuna Smederna - Piraterna Motala 49:41
Eskilstuna Smederna - 49
9. Andrzej Lebiediew - 13+1 (3,2,2,1,3,2*)
10. Fredrik Lindgren - zastępstwo zawodnika
11. Michael Jepsen Jensen - 11+3 (2*,2,1*,3,1,2*)
12. Adrian Miedziński - 10+1 (1*,2,1,3,0,3)
13. Przemysław Pawlicki - 10+3 (1*,1*,2,2*,1,3)
14. Alexander Woentin - 3+1 (0,2,1*)
15. Pontus Aspgren - 2 (2,0,0)
Piraterna Motala - 41
1. Mikkel Michelsen - 10 (1,3,3,3,0)
2. Daniel Kaczmarek - 0 (0,0,0,-)
3. Linus Sundstroem - 1 (0,0,1,0)
4. Paweł Przedpełski - 12+1 (3,3,3,2*,1)
5. Niels Kristian Iversen - 11 (3,2,3,2,1)
6. Kai Huckenbeck - 6+1 (3,1,2*,0,0)
7. Jonas Davidsson - 1 (1,0,0)
Bieg po biegu:
1. (61,4) Lebiediew, Jepsen Jensen, Michelsen, Kaczmarek - 5:1 - (5:1)
2. (60,7) Huckenbeck, Aspgren, Davidsson, Woentin - 2:4 - (7:5)
3. (61,5) Przedpełski, Jepsen Jensen, Miedziński, Sundstroem - 3:3 - (10:8)
4. (61,1) Iversen, Woentin, Pawlicki, Davidsson - 3:3 - (13:11)
5. (61,0) Przedpełski, Lebiediew, Huckenbeck, Aspgren - 2:4 - (15:15)
6. (60,7) Michelsen, Miedziński, Jepsen Jensen, Kaczmarek - 3:3 - (18:18)
7. (61,3) Przedpełski, Lebiediew, Pawlicki, Sundstroem - 3:3 - (21:21)
8. (61,4) Jepsen Jensen, Iversen, Miedziński, Davidsson - 4:2 - (25:23)
9. (61,5) Michelsen, Pawlicki, Woentin, Kaczmarek - 3:3 - (28:26)
10. (61,8) Iversen, Huckenbeck, Lebiediew, Aspgren - 1:5 - (29:31)
11. (61,3) Miedziński, Pawlicki, Sundstroem, Huckenbeck - 5:1 - (34:32)
12. (61,5) Michelsen, Przedpełski, Jepsen Jensen, Miedziński - 1:5 - (35:37)
13. (61,9) Lebiediew, Iversen, Pawlicki, Sundstroem - 4:2 - (39:39)
14. (61,1) Miedziński, Jepsen Jensen, Iversen, Huckenbeck - 5:1 - (44:40)
15. (62,0) Pawlicki, Lebiediew, Przedpełski, Michelsen - 5:1 - (49:41)
wyniki: sportowefakty.wp.pl