fotobudka zielona gra
Informacje
Redakcja
» Kontakt
Polecamy
falubaz zielona góra
Info
ekran: 1024x768
min. IE 7, FF 2
polskie zn. ISO 8859-2
info@zuzel.zgora.pl
Nasz provider
informatyka zielona góra
 
Aktualnosci
Falubaz Zielona Góra - Orzeł Łódź 45:45
2022-05-08 18:06:08 / News
   W niedzielne popołudnie, Stelmet Falubaz Zielona Góra odjechał mecz ligowy w Łodzi, gdzie zmierzył się z miejscowym Orłem. Po bardzo wyrównanym spotkaniu zielonogórzanie ostatecznie zremisowali z łodzianami 45:45. Drużyna z Winnego Grodu bardzo dobrze zaczęła zawody, jednak w drugiej fazie meczu tracili punkty i musieli odrabiać straty.


W wyścigu inauguracyjnym najlepiej spod taśmy wyszli zielonogórzanie. Po wyjściu z pierwszego łuku na pierwszej pozycji ulokował się Buczkowski, a tuż za nim jechał Tungate. Para gości próbowała zbliżyć się do Australijczyka, jednak ostatecznie Stelmet Falubaz Zielona Góra wygrał podwójnie i objął prowadzenie w meczu. W biegu młodzieżowym najszybszą reakcją na starcie popisał się Nikodem Bartoch, który objął prowadzenie i jechał niezagrożony na pierwszej pozycji. Ogromne problemy na pierwszym łuku mieli juniorzy Falubazu i momentalnie wykorzystał to Mateusz Dul, który wysunął się na drugie miejsce, ale do końca musiał uważać na ataki Dawida Rempały. Finalnie juniorzy Orła Łódź wygrali w stosunku 5:1. Max Fricke wygrał start w trzeciej gonitwie. Australijczyk stoczył walkę o pierwsze miejsce z Kurtzem, którą rozstrzygnął na swoją korzyść już na drugim okrążeniu. Protasiewicz w tym samym czasie wykorzystał jazdę po zewnętrznej części toru. PePe napędzał się przez dwa okrążenia i wyprzedził jadącego na trzecim miejscu Beckera. Zielonogórzanie wygrali 4:2 i po raz kolejny objęli prowadzenie w całym meczu (8:10). W wyścigu zamykającym pierwszą serię startów, Jan Kvech wystrzelił z drugiego pola i jechał na pierwszym miejscu przez jedno okrążenie. Napędzony Kościuch wyprzedził Czecha na wjeździe w pierwszy łuk, drugiego okrążenia. Kvech do końca wyścigu naciskał doświadczonego zawodnika Orła Łódź, ale przegrał z Polakiem o pół motocykla. Nikodem Bartoch wygrał rywalizację z Dawidem Rempałą i gospodarze odrobili straty do Stelmet Falubazu (12:12).

W piątym biegu, para zielonogórska wygrała start i wyjechała z pierwszego łuku na dwóch pierwszych pozycjach. Buczkowski jechał niezagrożony na pierwszym miejscu, a Kvech do końca musiał uważać na ataki Iversena, jednak Czech nie popełnił błędu i Stelmet Falubaz Zielona Góra wygrał podwójnie. Mateusz Dul chciał założyć się na Protasiewicza w szóstym wyścigu, jednak był zbyt wolny i upadł na tor na wjeździe w pierwszy łuk po kontakcie z kapitanem Falubazu. Sędzia zawodów zadecydował, że powtórka odbędzie się w czteroosobowej obsadzie. W drugiej odsłonie szóstej gonitwy, Kurtz wystrzelił z pierwszego pola i objął prowadzenie. Tungate został z tyłu na starcie, jednak napędził się na prostej przeciwległej i ostro wjechał pod Kurtza na drugim łuku i udało mu się wyprzedzić zawodnika Orła Łódź. Tungate dowiózł bardzo ważne trzy punkty, a Protasiewicz spokojnie uporał się z juniorem gospodarzy i zielonogórzanie powiększyli przewagę w całym meczu (15:21). W siódmym wyścigu Max Fricke stoczył szaloną walkę z duetem Kościuch-Nowak. Po wyjeździe z pierwszego łuku Australijczyk znajdował się na drugim miejscu, jednak gospodarze zabrali go w tzw. kleszcze i Fricke spadł na trzecią pozycję. Zawodnik Stelmet Falubazu Zielona Góra przez dystans całego wyścigu napędzał się po zewnętrznej części toru i na ostatniej prostej udało mu się wyprzedzić Marcina Nowaka. Do minięcia Norberta Kościucha zabrakło bardzo niewiele i ostatecznie Orzeł Łódź odrobił dwa punkty straty do Stelmet Falubazu Zielona Góra (19:23).

Brady Kurtz najlepiej wyczuł moment startowy w ósmej gonitwie i zamknął Buczkowskiego w pierwszym łuku. Australijczyk jechał na pierwszym miejscu, ale bardzo ambitnie atakował go Jan Kvech, który do ostatnich metrów naciskał Kurtza. Ostatecznie zawodnik gospodarzy dowiózł trzy punkty, a zielonogórzanie zakończyli bieg na drugim i trzecim miejscu. W dziewiątym wyścigu Marcin Nowak wystrzelił z pierwszego pola i wypchnął Rohana Tungate’a na zewnętrzną. Norbert Kościuch atakiem przy bandzie na przeciwległej prostej wyprzedził parę zielonogórską i łodzianie wysunęli się na podwójne prowadzenie. Na drugim łuku, pierwszego okrążenia, Rohan Tungate upadł na tor i został wykluczony z powtórki. Osamotniony Piotr Protasiewicz w drugiej odsłonie dziewiątego biegu przez dwa okrążenia jechał w kontakcie z parą gospodarzy i wydawało się, że będzie ich naciskał do końca gonitwy, jednak kapitan Falubazu wykręcił tzw. bączka, ale szybko wstał z toru i dowiózł jeden punkt do mety. Orzeł Łódź po podwójnym zwycięstwie zrównał się punktami z Falubazem Zielona Góra w całym meczu (27:27). 

Piotr Protasiewicz zanotował słaby występ i kolejny raz upadł na tor.

Na zakończenie trzeciej serii Iversen wygrał start i po wyjeździe z pierwszego łuku wysunął się na prowadzenie, natomiast sędzia zawodów zapalił czerwone światło i przerwał wyścig. W powtórce dziesiątego biegu Iversen po raz kolejny najlepiej wyczuł moment startowy. Duńczyk wyjechał za szeroko z pierwszego łuku i zbliżył się do niego Dawid Rempała, jednak Iversen zmieścił się przy bandzie i wyprzedził juniora Falubazu, a Becker wykorzystał walkę Rempały z Duńczykiem i atakiem przy wewnętrznej wysunął się przed zawodnika zielonogórzan. Para gospodarzy pewnie dowieźli podwójne zwycięstwo do mety. Bezbarwny w tym wyścigu był Max Fricke. Orzeł Łódź objął prowadzenie w meczu po dziesiątej gonitwie (32:28).

W jedenastej gonitwie Jan Kvech próbował nakryć się na Beckera na wjeździe w pierwszy łuk, jednak Czech po kontakcie z Amerykaninem upadł na tor. Powtórka w czteroosobowej obsadzie. W drugiej odsłonie jedenastego biegu fantastycznie z pierwszego pola wystrzelił Becker, który od razu ulokował się na pierwszej pozycji i niezagrożony pomknął po trzy punkty. Za jego plecami toczyła się walka między Nowakiem i Kvechem. Obaj zawodnicy wymieniali się pozycjami przez dystans czterech okrążeń, jednak Marcin Nowak wyszedł zwycięsko z tej batalii. Tungate przekroczył linię mety na drugim miejscu, ale to gospodarze wygrali drużynowo 4:2 (36:30). W wyścigu dwunastym Piotr Żyto zastosował podwójną rezerwę taktyczną. W miejsce Protasiewicza na tor wyjechał Tonder, a Ragusa zastąpił Rempała. Tonder wygrał start i wypchnął parę gospodarzy na zewnętrzną, co wykorzystał Dawid Rempała, który wysunął się na drugie miejsce. Juniora Falubazu szybko wyprzedził napędzony przy bandzie Iversen, jednak Duńczyk nie zdołał minąć Mateusza Tondera. Falubaz zmniejszył straty do Orła Łódź o dwa punkty (38:34). Fricke wystrzelił z drugiego pola w trzynastym biegu i objął prowadzenie. Buczkowski świetnie napędził się po zewnętrznej i na drugim łuku, pierwszego okrążenia znalazł się obok Maxa Fricke. Buczek wyprzedził swojego kolegę z drużyny i pomknął do mety po trzy punkty, natomiast Fricke przegrał rywalizację z Brady Kurtzem, który minął reprezentanta Stelmet Falubazu na pierwszym łuku, trzeciego okrążenia, atakiem przy kredzie. Przed biegami nominowanymi zielonogórzanie przegrywali z Orłem Łódź 40:38.

Krzysztof Buczkowski zdobył 12 punktów z bonusem i był najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach Falubazu

Fenomenalny start Tondera w czternastym wyścigu. Zielonogórzanin objął prowadzenie, a tuż za nim zameldował się Max Fricke. Australijczyka zaciekle atakował Becker, jednak Reprezentant Falubazu dowiózł dwa punkty do mety i drużyna z Winnego Grodu przed ostatnim biegiem wygrywała 43:41. W decydującym starciu pod taśmą stanęli Buczkowski, Tungate, Kościuch i Kurtz. Wyścig przerwany od razu po podniesieniu maszyny startowej. Tungate dotknął taśmy i został wykluczony z powtórki. W jego miejsce na tor wyjechał Dawid Rempała. Pasjonująca walka całej czwórki zawodników na zakończenie meczu. Najlepiej z pierwszego pola wyskoczył Kościuch, ale fenomenalnie pod niego wjechał Rempała, który przez moment znajdował się na pierwszym miejscu, jednak Brady Kurtz minął juniora Falubazu na wjeździe na drugie okrążenie. We wszystko wmieszał się Buczkowski, który wysunął się na drugą pozycję tuż za Kurtzem, natomiast Rempała spadł na ostatnie miejsce. Młodzieżowiec drużyny z Winnego Grodu do ostatnich metrów starał się minął Kościucha jednak bezskutecznie i finalnie mecz zakończył się remisem 45:45.

Wyniki:

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź - 45

9. Marcin Nowak - 5+1 (1,1,2*,1,0)
10. Norbert Kościuch - 10 (3,3,3,0,1)
11. Niels Kristian Iversen - 6 (0,1,3,2)
12. Luke Becker - 6+1 (0,0,2*,3,1)
13. Brady Kurtz - 12 (2,2,3,2,3)
14. Nikodem Bartoch - 4 (3,1,0)
15. Mateusz Dul - 2+1 (2*,0,0)
16. Aleksander Grygolec - ns

Stelmet Falubaz Zielona Góra - 45
1. Rohan Tungate - 7+1 (2*,3,w,2,t)
2. Piotr Protasiewicz - 3 (1,1,1,-,-)
3. Krzysztof Buczkowski - 12+1 (3,3,1*,3,2)
4. Jan Kvech - 6+1 (2,2*,2,0)
5. Max Fricke - 9+1 (3,2,1,1,2*)
6. Dawid Rempała - 2 (1,0,0,1,0)
7. Fabian Ragus - 0 (0,0,-)
8. Mateusz Tonder - 6 (3,3)

Bieg po biegu:
1. (62,04) Buczkowski, Tungate, Nowak, Iversen - 1:5 - (1:5)
2. (62,25) Bartoch, Dul, Rempała, Ragus - 5:1 - (6:6)
3. (61,28) Fricke, Kurtz, Protasiewicz, Becker - 2:4 - (8:10)
4. (61,41) Kościuch, Kvech, Bartoch, Rempała - 4:2 - (12:12)
5. (61,24) Buczkowski, Kvech, Iversen, Becker - 1:5 - (13:17)
6. (60,46) Tungate, Kurtz, Protasiewicz, Dul - 2:4 - (15:21)
7. (60,63) Kościuch, Fricke, Nowak, Ragus - 4:2 - (19:23)
8. (62,07) Kurtz, Kvech, Buczkowski, Bartoch - 3:3 - (22:26)
9. (60,60) Kościuch, Nowak, Protasiewicz, Tungate (w/u) - 5:1 - (27:27)
10. (61,48) Iversen, Becker, Fricke, Rempała - 5:1 - (32:28)
11. (60,55) Becker, Tungate, Nowak, Kvech - 4:2 - (36:30)
12. (61,00) Tonder, Iversen, Rempała, Dul - 2:4 - (38:34)
13. (61,12) Buczkowski, Kurtz, Fricke, Kościuch - 2:4 - (40:38)
14. (61,09) Tonder, Fricke, Becker, Nowak - 1:5 - (41:43)
15. (61,11) Kurtz, Buczkowski, Kościuch, Rempała (Tungate - t) - 4:2 - (45:45)Przeczytaj również:


 •  [2022-09-28] Max Fricke odchodzi z Falubazu Zielona Góra! »
 •  [2022-09-25] Koniec sezonu dla Frickea po upadku w finale! »
 •  [2022-09-25] Demski komentuje ostre słowa Protasiewicza  »
 •  [2022-09-25] Protasiewicz: Sędziowanie jest poniżej krytyki! »
 •  [2022-09-24] Falubaz Zielona Góra - Wilki Krosno 49:41 »
 •  [2022-09-24] Falubaz Zielona Góra - Wilki Krosno (zapowiedź) »
 •  [2022-09-24] Dobry występ Kvecha w Pardubicach »
 •  [2022-09-23] Buczkowski: Czas najwyższy skończyć ten kabaret »
 •  [2022-09-23] Szymankiewicz: Frick to jest moja tajemnica »
 •  [2022-09-22] Informator Kibica przed finałem z Wilkami Krosno »


Dodaj komentarz
 Autor:*
 Email:*
 
 * pola wymagane

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarza. B±dĽ pierwszy!

 
Reklama
Reklama
Kontakt

Zielonogórski Klub Żużlowy
ul. Wrocławska 69
65-218 Zielona Góra
Tel./faks: 733 922 333

 
Wyniki 1. Ligi
Tabela 1. Ligi

Poz.DrużynaPkt.Bilans
1.Abramczyk Polonia Bydgoszcz21+61
2.Stelmet Falubaz Zielona Góra18+104
3.Trans MF Landshut Devils12-5
4.Cellfast Wilki Krosno11+37
5.Orzeł Łódź10-38
6.Zdunek Wybrzeże Gdańsk10-18
7.Aforti Start Gniezno7-95
8.ROW Rybnik6-46

Zobacz więcej »

Polecamy

Zdjęcia Zielona Góra

Top 10 Typera
1. pingwin

1110 pkt.

2. KS_Speedox

1105 pkt.

3. rykuZG

1100 pkt.

4. ditruel

1070 pkt.

5. kz1963

1065 pkt.

6. gringo

1055 pkt.

7. Campusik78

1055 pkt.

8. grzegorzjunke

1050 pkt.

9. tad62

1050 pkt.

10. BRAZZO14

1050 pkt.

Pełna lista wyników »

Bilety na Falubaz

Bilety na falubaz

Zielonogorska Strona Żużlowa - www.zuzel.zgora.pl                                                             Pozycjonowanie i projektowanie stron www - mediasoft.net.pl


Polecane linki: fotobudka zielona góra | katalog stron seo | sport zielona góra | księgowość zielona góra | falubaz